900 ot./min.-1

ELEKTROMOTORY S BRZDOU – 900 OTÁČOK

VIAC INFORMÁCIÍ

Informácie týkajúce sa výkonových parametrov, náhradných dielov, rozmerov atď. sa nachádzajú v popisoch konkrétnych produktov. Pri každom produkte nájdete aj fotografie elektromotora a dátový list na stiahnutie. Ak napriek tomu máte nejaké otázky a nejasnosti, prípadne potrebujete poradiť s výberom elektromotora, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na telefóne číslo +421 948 126 611 alebo na e-mail vyoral@el-motor.sk

PRINCÍP FUNGOVANIA BŔZD

Zapojenie: Elektromechanické brzdy predstavujú brzdy, ktoré sú elektricky ovládané, ale mechanicky prenášajú krútiaci moment. Po aplikácii elektrického prúdu napájaná cievka vytvorí magnetické pole. Vďaka tomu sa cievka zmení na elektromagnet a začne tvoriť magnetické čiary toku, ktoré kotvu priťahujú k povrchu brzdy. Náboj a armatúra sa montujú klasicky na hriadeľ (ktorý dodáva zákazník). Keďže je brzdová cievka pevne namontovaná, brzdový náboj, armatúra a hriadeľ sa zastavia vo veľmi krátkom čase.
Odpojenie: Keď z brzdy vyberieme elektrický prúd, armatúra sa môže otáčať s hriadeľom. U väčšiny typov týchto motorov, pri uvoľňovaní energie, pružiny udržujú kotvu v istej vzdialenosti od povrchu brzdy, čím sa vytvára malá vzduchová medzera.