700 ot./min.-1

Elektromotory s brzdou – 700 otáčok

Ďalšie informácie

Viac informácií, ktoré sa týkajú parametrov, rozmerových výkresov, náhradných súčiastok atď. nájdete po otvorení jednotlivých produktov. V popise každého produktu sa nachádza aj galéria fotiek elektromotora a dátový list, ktorý si môžete stiahnuť. Ak máte nejaké ďalšie otázky alebo nejasnosti, prípadne potrebujete radu s výberom správneho elektromotoru, neváhajte nás kontaktovať na telefónne číslo: +421 948 126 611 alebo na e-mail vyoral@el-motor.sk

Fungovanie elektromechanických bŕzd

Zapojenie: Elektromechanické brzdy sú brzdy, ktoré mechanicky prenášajú krútiaci moment, ale sú ovládané elektricky. Keď sa aplikuje elektrický prúd, napájaná cievka vyvinie magnetické pole. Z cievky sa tým pádom stáva elektromagnet a vytvára magnetické čiary toku, ktoré spôsobujú príťah armatúry k povrchu brzdy. Armatúra a náboj sa inštalujú štandardne na hriadeľ (dodávaný zákazníkom). Brzdová cievka je namontovaná pevne, takže pohyb náboja, kotvy a hriadeľa sa vo veľmi krátkom čase preruší.
Odpojenie: Keď brzda prestane prijímať elektrický prúd, kotva sa bude môcť otáčať spolu s hriadeľom. Pri väčšine typov takýchto elektromotorov, počas uvoľňovania energie, pružiny držia kotvu v určitej vzdialenosti od povrchu brzdy, aby sa zabezpečila vzduchová medzera.