Elektromotory Pilové, ploché

Elektromotory Pilové, ploché se využívajú v drevo-spracujúcom odvetí. Výhodou je úzký plochý design, šetriaci priestor. Majú pevnú, lítinovú teplotne i nárazom odolnú kostru. Súčástí motorov sú špeciálne disky pre uchytenie pilového kotúča Sú navrhnuté pre zaťaženie S2, S3, S4, S5, S6.

Email: vyoral@el-motor.sk
Tel. číslo: +421 948 126 611

pílové elektromotory

 

 

Model Input (Kw) Voltage (V) Price

KRM90LX-2 , P1=5.5 kW,  3x400V ……. Cena na vyžiadanie.

KRM90LX-4 , P1=4.2 kW,  3x400V…….Cena na vyžiadanie.

KRM100L2-4 , P1=8 kW,  3x400V………Cena na vyžiadanie.

KRME90L-2 , P1=3.5 kW,  1x230V………Cena na vyžiadanie.

KRME100L1-4 , P1=3 kW,  1x230V………Cena na vyžiadanie.

 

Elektrické motory

Nízke alebo vysoké napätie? Porušenie základných princípov používania elektrických motorov

Musíte si uvedomiť, že elektrické motory sú súčasťou každodenného života takmer každej osoby na svete. Motory sú všade, od auta, na ktorom sa vozíte, až po kosačku v garáži.
Tieto zariadenia nám uľahčujú život. Firmy s výrobnými oddeleniami sa na svoje úspechy spoliehajú aj vďaka motorom. Existuje hromada rôznych motorov, medzi ktoré patria aj nízkonapäťové aj vysokonapäťové motory. Spoznajte vstupné a výstupné limity týchto mechanických a elektrických zázrakov, aby sa všetky problémy mohli rýchlo vyriešiť hneď ne mieste.

 

Všetko je o sile

Aby motory efektívne fungovali používajú určitý rozsah napätia a intenzity prúdu. Elektrikári a technici vedia, že priemerný výkon z motora pochádza z kombinácie napätia a intenzity prúdu. Zvýšte jednu hodnotu a druhá zvýši produkciu väčšieho výkonu. S ohľadom na tieto skutočnosti sa nemusí zdať dôležité, ak motor beží na nízke alebo vysoké napätie. V oboch prípadoch však existujú výhody a nevýhody.

 

Napätie vzťahujúce sa na prúd

Pretože kombinácia napätia a prúdu poháňa výkon motora, sú vždy v systéme prepojené. Ak použijete nižšie napätie, než je motor dimenzovaný, kompenzuje sa to odoberaním väčšieho prúdu zo zdroja. Tento scenár vedie k problémom, ako napríklad:

  • Tepelné poškodenie motora
  • Možné problémy blízkej elektroniky, ako sú PC dosky

Naopak, ak pridávate do motora príliš veľa napätia, stále prečerpávate prebytočný prúd. Môžete mať motor so správnym napäťovým rozsahom, ale musíte sa zvážiť aj jeho použitie. Ak potrebujete malý a prenosný motor, nízkonapäťové prevedenie nemusí ponúknuť potrebný prúd. Vinutia a merače drôtu musia byť dostatočne silné, aby sa v systéme mohol pohybovať veľký prúd. Veľké časti vyžadujú veľké skrine, ktoré vo väčšine prípadov nie sú prenosné. Vysoké napätie dáva dizajnérom motora možnosť inštalovať tenký drôt. Prúd sa pohybuje cez tieto drôty bez problémov aj s teplom. Skončíte s efektívnym systémom, ktorý poháňa jeho konkrétnu aplikáciu.

 

Udržiavanie bezpečných parametrov

Najjednoduchším spôsobom, ako využiť výhody každého motora, je udržiavanie jeho bezpečných parametrov. Nákup motorov, ktoré sú určené pre vašu aplikáciu. Výber lacného motora namiesto správneho typu vás bude stáť v dlhodobom horizonte viac peňazí. Motory, ktoré sú prevádzkované mimo ich konštrukčných parametrov sa pokazia.

 

Pozrite sa na zaťaženie

Nezabúdajte, že efektívnosť a úspech vášho motora závisí aj od funkcií zaťaženia. Ak máte k motoru pripojené ťažké zaťaženie, dbajte na to, aby pri poklese napätia pri spustení stúpol prúd. Pokiaľ ide o zaťaženie, postupujte podľa špecifikácií motora. Môže zvládnuť iba zaťaženie, ktoré je deklarované v špecifikácií.
Vymeňte motor, ak meníte zaťaženie na ľahký alebo ťažký typ. V dôsledku toho môže motor reagovať bez akéhokoľvek tepelného poškodenia.